Londra

Avrupa Kentleri

Avrupa Kentleri
1-Roma / 2-Köln / 3-Berlin / 4-Londra

Avrupa kentleri, yakınlığı, çok büyük bir hazırlık gerektirmemesi, zaman zaman ucuz fırsatlar çıkabilmesi nedeniyle kısa tatillerimiz için güzel fırsatlar.

Avrupa seyahatinizi internetten planlamak kolay, kentleri gezmek toplu ulaşımla pek rahat.

Kentlerin ortak yönleri pek çok. Tarihi binalar, bolca park ve yeşillik, çok sayıda müze, dinlenmek ve çevreyi süzmek için sokak kafeleri.

londra Londra - Çift katlı kırmızı otobüsleri, siyah klasik taksileri, ünlü köprüsü ve dev dönme dolabından tanıdığımız.. Dedektif Sherlock Holmes’e ev sahipliği yapan.. Charlie Chaplin’in, Alfred Hitchcock’un, Faraday’ın doğup büyüdüğü.. William Wallace’ın karşısına dikildiği Edward’ın sarayının bulunduğu.. Futbolun beşiği İngiltere’nin Arsenal ve Chelsea gibi takımlarının kurulduğu.. Dünyanın dört bir yanını sömürgesi yapmış, buna karşı ayağa kalkan Çin’i afyona […]
Fotoğraflarla Amsterdam - Seneler sonra yine Amsterdam’dayız. Amsterdam benim gibi bisiklet meraklıları için bir cennet. Kentte 800 bin bisiklet var. Arabaların üç katı. Şehir içi ulaşımın üçte biri bisikletlerle yapılıyor. Özel araçla yapılan yolculukların oranı %22, toplu ulaşımın %16’ı. Kentte 500 kilometre uzunluğunda bisiklet yolu bulunuyor. Ayrıca bisikletlerin güvenli hareket edebileceği, maksimum 30 km/s hıza izin verilen yolların […]
Roma “Melekler ve Şeytanlar”ın izinde Roma - “Melekler ve Şeytanlar”da ne kadarının doğru olduğunu bilmediğimiz detayları kendi gözümüzle görme arzusuna kapılıp 2009 Aralık’ında Roma yollarına düştük.