Bozcaada

Bizim Kentler

Türkiye
1-Adalar / 2-Safranbolu / 3-Kuzey Ege / 4-Kalkan / 5-Bozcaada / 6-Çıralı / 7-Ayvalık / 8-Datça / 9-Konya

Haritaya bakınca, deniz merakımız ortaya çıkıyor sanırım.

Büyük bir kısmına arkadaşlarımızla gittiğimiz destinasyonlar arasında birden fazla seyahat ettiklerimiz de var.

Safranbolu ve Kuzey Ege’ye turla, Ayvalık, Bozcaada, Datça, Kalkan ve Çıralı’ya arabalarla, Konya’ya trenle, Adalara ise tabii ki Ada vapuruyla ulaştık.

Ayvalık nefis yemekleriyle, Datça ve Çıralı huzuruyla, Bozcaada keyifli tatillerimize hafızalarımızda kaldı.

Kalkan Kalkan - 2006’da ilk defa gittik Kalkan’a. Antalya’nın batıdaki son tatil kasabalarından biri olan Kalkan, kayalık denizi ile özellikle dalmayı sevenlerin tercih ettiği yerlerden. Bir koyun içine kurulmuş Kalkan’da berrak ve çarşaf gibi bir deniz bulmak günün her saati mümkün. Kalkan, ağırlıklı İngiliz turistlerin tercih ettiği bir bölge. Fazla bol yıldızlı otellerden yok. Farklı içerik ve kalitede […]
Bozcaada Bozcaada - Bozcaada, Türkiye’nin Ege’deki iki adasından biri. Türkiye’deki diğer adalar gibi, ranttan ve betonlaşmadan kısmen uzak kalmayı başarmış olması, şehir havasından uzaklaşmak isteyenlenleri kısa tatillerde bile buraya çekiyor. Bizi, keyifli ortamı dışında adaya çeken birşey daha var: Akarsu ailesi. İlk defa Özgür’le çıktığımız Kuzey Ege gezisinde keşfettiğimiz bu aile, her Bozcaada ziyaretimizde bize pansiyonlarının kapılarını açtılar. […]
Büyükada Büyükada - 2004’de, henüz evlenmeden, Senem’in dayısı, yengesi, abisi, kuzenleri ile birlikte yaptığımız Büyükada gezisinden fotoğraflar.
Çıralı Çıralı - Olimpos’un komşusu, deniz kaplumbağalarının yuvası, zorlu yolu nedeniyle hala özensiz ve ölçüsüz bir “gelişme” ile mahvolmamış az sayıdaki tatil beldelerimizden. Fotoğraflar 2007 Haziran ayından, anne, baba ve kardeşimle yaptığımız küçük bir tatil kaçamağından..
Konya Konya - Şeb-i Aruz törenleri için geldiğimiz Konya, Avrupa ve Uzak Doğu kentlerini hatırlatan düzenli, modern ve yaya dostu bir kent.