Kapadokya Balon

Kapadokya’da Balon Turu

Kapadokya’nın en çok bilinen aktivitelerinden biri de balon turu.

Havacılık kurallarının işlediği, geniş bir ekip ve usta bir pilot gerektiren balon turları, yolculara kişi başı 150-200 €’ya maloluyor. Sizi sabahın çok erken saatlerinde otelinizden alıyorlar, balonun çıkış yeri ve saatinin havacılık kurumu tarafından belirlenmesini beklerken şirketin lokal alanında ısınıp karnınızı doyurabiliyorsunuz (hava yazın bile oldukça soğuk oluyor o saatlerde), ve sonra biniş alanına gidip onlarca balon havaya yükselirken sizinkinin hazırlanmasını seyrediyorsunuz.

Balonun, benim gibi yükseklerden hoşlanmayan ve olası kazalar konusunda binbir senaryo kurabilen biri için sıkıntılı olacağını zannetmiştim. Öyle olmadı. Güven verici açıklamalar yapan, zaman zaman bize takılan, usta manevralarıyla parmak ısırtan kaptanımız sayesinde yolculuk pek keyifli geçti. Balonu, yolculuk sonunda doğrudan treylerin üzerine indirmeyi başararak kocaman bir alkışı da haketti.

Tüm Kapadokya’yı kuş uçuşu seyretmenin yanında, başka türlü göremeyeceğimiz yerleri de görme şansı bulduğumuz balon turundan kareler..

Kadishon

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s