Barcelona

İspanya

İspanya
1-Madrid / 2-Toledo / 3-Cordoba / 4-Sevilla / 5-Granada / 6-Alicante / 7-Barcelona

Madrid’de başlayan ve otobüs ile önce tarihi şehir Toledo, ardından da Endülüs kentleri Cordoba, Sevilla ve Granada, sahil kenti Alicante devam eden turumuz Barcelona’da sona erdi.

Otobüs yolculuğu yol üstü küçük kasabaları ve uçsuz bucaksız uzanan zeytin alanlarını görmek için birebir. Ama İspanya büyük bir ülke, yolculuklar az buz zaman almıyor.

Yukarıdaki plaj Barcelona’nın şehir içi plajlarından. Sabah denize girip, sonra işine giden çok sayıda insan gördük. Biz de dar zamanda tadını çıkarmadan edemedik.

İspanya, özellikle de birkaç güne sıkıştırdığımız Madrid ve Barcelona, Avrupa’da tekrar görmek istediğim birkaç yerden biri.

Barselona notları - 2005’te yaptığımız İspanya Endülüs turumuzun son noktası Barcelona oldu. Efsane futbol takımından tanıdığımız Barcelona, bize göre Avrupa’nın en yaşanılası şehirlerinden biri. Aslında Avrupalılara da göre İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre 17. sırada. Ancak ilk 16’da şehir içinde (hatta yakınında) denize giremediğinizin altını çizelim. Barcelona’nın en keyifli yanlarından biri, yaya dostu olması. Şehir merkezine biraz mesafesi […]
Toledo Antik Kent Toledo - Madrid yakınlarında bulunan, yakın zamanda Türkiye’de de gündem olan bu tarihi şehir koruma altında. Tren seferlerinin de olduğunu öğrendiğimiz Toledo’ya, zamanlaması bize daha uygun olan otobüsle gittik. Büyük ve eğimli bir arazide olan kenti, tur araçları ile gezmek mümkün. Hemen girişinde size yardımcı olan gençler bulunuyor.