8 soruda Kenya ve Tanzanya’da safari

Turla mı gitmek lazım?

Biz, uçak biletlerini kendimiz alıp, Afrika’daki kısmı, havalimanından itibaren Afrikalı tur şirketi ile hallettik. Böylece tam istediğimiz gibi bir tatil yapma şansımız oldu, çünkü bu şirketler farklı seçenekler sunuyor.

Biz, tur şirketini TripAdvisor’daki yorumlara bakarak seçtik. Neredeyse %100’e yakın beğeni toplayan iki şirket vardı: Shadows of Africa ve Hemingway. Tercihimiz ilki oldu, memnun kaldık (bkz TripAdvisor)

Shadows of Africa, TripAdvisor’da en çok beğeni alan firmalar arasında

Bizim bu işe giriştiğimiz sırada bir Türk şirketi de safari gezisi düzenliyordu. Fiyatlarda çok büyük bir farklılık yoktu. Ama program içeriğini daha zayıf bulduk. Biz lokal şirketten pek memnun kaldık, ama yabancı dil derdim olmasın derseniz Türk şirketi de düşünülebilir.

Bir diğer yol da, neredeyse tamamı “freelance” çalışan Afrikalı rehberlerle doğrudan çalışmak. Jipi -eğer kendilerinin yoksa- kolaylıkla kiralayabiliyor, otelleri internetten ayarlayabiliyorlar. Zaten hemen tüm turlar da, bu rehberlerle çalışıyor. Eğer güvenebileceğiniz iyi birini biliyor veya öğrenebiliyorsanız, bu seçenek de denemeye değer.

Rehberiniz iyi, özenli ve çalışkansa, sırtınız yere gelmiyor

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s